Návrat na úvodní stránku
::: poslední aktualizace :::12.5.2024 ::: switch to English version
Úvodní stránka O sdružení Projekty Akce Fotky Rozcestník Cesta k nám Podpora
Horní mlýn
Křtiny 37
679 05 Křtiny
ICO: 26584026
hornimlyn@hornimlyn.cz
+420 737382258

Chci zasílat novinky a pozvánky (nefunguje)
Knihovna Horního mlýna (nefunguje)

Horní mlýn je skrz zastřešující organizace Křtinské spolky z.s. členem Místní akční skupiny MAS - Moravský kras

MAS - Moravský kras

Horní mlýn je členem Sdružení hliněného stavitelství

Sdružení hliněného stavitelství

Podporovali nás

Logo Nadace Veronica   Logo Správy CHKO Moravský Kras

Facebook HM  

xxx

Zvelebování městyse Křtiny

Projekty v obci a bezprostředním okolí se snažíme místo zútulnit. Usilujeme o vybudování chodníků, dětské hřiště a pěkná prostranství. Taková,kde je zároveň místo pro staré stromy. Taková, kde bude bezpečné chodit pěšky a jezdit na kole. Taková, kde nám bude dobře. Prosadili jsme budování chodníku na Brněnské ulici. Pečujeme o několik starých stromů, které jsou na našem pozemku a snažíme se o zlepšení lesního hospodaření Školního podniku Křtiny, který zde má ředitelství. Organizujeme či spoluorganizuje s křtinskými spolky také kulturní akce pro veřejnost.

Setkání občanů

Díky setkání s občany a organizaci setkání společně s dopraváky, policií a experty na dopravu v obcích jsme prosadili jsme budování chodníku na ulici Brněnská, který původně "nešel" postavit. Nakonec před automobily přecejen dostal přednost slabší tvor - chodec. Další setkání jsme organizovali při plánování prvního Dne Křtin společně s dalšími spolky. A setkání jsme organizovali před posledními volbami do zastupitelstva.

Komunitní sad ve Křtinách

Ve spolupráci s obcí jsme získali peníze na obecní sad pod základní školou. Setkání s občany, kteří mají zájem se plánovaní sadu a mobiliáře zúčastnit, jsme zoraginizovali začátkem října 2012. Plánovali jsme, jak bude sad vypadat a kdy budeme sázet. Další setkání pracovní skupiny proběhne 15.10. a občané se budou moci vyslovit k druhovému složení sadu také anketou. Za peníze díky nadaci VIA.


Informace o sadu ve Křitnách najdete tady.Komunitní plánování - 1.října 2012

Pozvánka

Komunitní plánování v prosinci 2011

Chystá se nový územní plán, který by měl platit sice až od roku 2015, nicméně již nyní se zapracovávají změny. Proto jsme zorganizovali a svolali setkání občanů za přítomnosti pana starosty i dalších zastupitelů. V moderovaném setkání jsme hledali společné cíle, jak by obec mohla vypadat v roce 2025. Za účasti 24 občanů jsme dvě hodiny diskutovali ve Společenském sále 12.12. 2011.

online :: Jste . návštěvník těchto stránek