Návrat na úvodní stránku
::: poslední aktualizace :::26.3.2024 ::: switch to English version
Úvodní stránka O sdružení Projekty Akce Fotky Rozcestník Cesta k nám Podpora
Horní mlýn
Křtiny 37
679 05 Křtiny
ICO: 26584026
hornimlyn@hornimlyn.cz
+420 737382258

Chci zasílat novinky a pozvánky (nefunguje)
Knihovna Horního mlýna (nefunguje)

Horní mlýn je skrz zastřešující organizace Křtinské spolky z.s. členem Místní akční skupiny MAS - Moravský kras

MAS - Moravský kras

Horní mlýn je členem Sdružení hliněného stavitelství

Sdružení hliněného stavitelství

Podporovali nás

Logo Nadace Veronica   Logo Správy CHKO Moravský Kras

Facebook HM  

xxx

22:24 29.3.2010

U vesničky Ochoz, blízko Brna na kraji Moravského krasu se hospodaří jinak. Nepoužívají se holoseče, jen přirozeného náletu listnátých stromů. Hospodaří zde lesník Ševčík. Pomozte nám podpořit jeho úsílí o přírodě blízké lesní hospodaření.

Stáhněte si pozvánku zde -

Fotky z lesa lesníka Ševčíka

Fotky ze sázení u Ochoze

Co je naším cílem?

V okolí lesníci často používají holoseče a sází stromy, které sem nepatří, které příroda nechce. My jsme se rozhodli pomáhat lesníkovi, který to dělá jinak. Využívá přírodních procesů, pěstuje pěkný les s dvaceti čtyřmi listnatými druhy stromů. Stromy většinou nesází, samy ve stínu starého lesa rostou. Soupis druhů vzácnějších rostlin i ptactva najdete zde.  

Jak pomáháme

Pracovní víkendovky jsou zaměřeny na pomoc dřevinám, které sem přirozeně patří. Někdy sázíme do míst, kam se samy nedostaly. Jiné chránime proti okusu zvěře. Tentokrát budeme pomáhat vzácnějším druhům dřevin nůžkami a podpěrami. Proč nůžkami? Inu jedná se o hospodářský les, my pomáháme rozmanitosti tak, že vyřezáváme druhy nejrozšířenější a pomáháme druhům zde vzácnějším - břekům, lipám, jilmům a javorům.

Co s sebou?

Vhodné teplé oblečení. Zahradnické nůžky, ostrý nůž a pilku můžete vzít s sebou, my vezme 4-5 nůžek a rýčů ze Křtin. Chcete-li u nás přespat, můžete dojet v pátek, vemte si spacák a dejte nám určitě vědět předem. Jídlo s sebou. Na mlýně je večer možné vařit.

Kde se potkáme?

Do Křtin jezdí autobus 201 ze Staré osady každou hodinu, ve špičce každou čtvrthodinu. V sobotu máme sraz u busu, co jede z Brna - Staré Osady 9.16, vystupuje se v obci Ochoz, obecní úřad, my přijedeme ze Křtin z opačné strany asi v 9.40, tedy asi 9.45 odchod směr lesy a háje. Zpět pojedeme dle chuti. V sobotu k večeru a neděli dopoledne lze na mlýně vařit, budeme rádi za pomoc se dřevem.

Akci organizuje Gao.

online :: Jste . návštěvník těchto stránek